Lätt rullstol med 12'' bakhjul #JL8630LAJ-12
Beskrivning
» En lätt rullstol med en vikt under 13,6 kg.
» Slitstark aluminiumram med anodiserad yta
» 6” massiva hjul
» 12" PNEUMATISKT BAKHJUL
» Tryck för att låsa hjulbromsarna
» Handtag med nedfällbar baksida
» avtagbart armstöd
» fällbara fotplattor
Servering
Företagsprofil
Kvalitetsprodukter
GRUNDAD 1993. 1500 KVADRATMETER YTA
EXPORT TILL ÖVER 100 LÄNDER 3 VERKSTÄDER
Mer än 200 anställda, inklusive 20 chefer och 30 tekniker
Team
Kundnöjdhetsgraden är över 98 %
Kontinuerlig innovation och förbättring
Sträva efter excellens Skapa värde för kunder
Skapa högvärdiga produkter för varje kund
Erfaren
Mer än tio års erfarenhet inom aluminiumindustrin
Betjänar fler än 200 000 företag
Specifikationer
Artikelnummer #JL8630LAJ-12
Öppen bredd 61 cm
Vikt bredd 28 cm
Sätesbredd 46 cm
Sittdjup 36 cm
Sitthöjd 45,5 cm
Ryggstödets höjd 46 cm
Totalhöjd 91 cm
Diameter på bakhjulet 12"
Diameter på framhjul 6"